Slovenské volejbalistky prehrali v ZEL na palubovke Česka 1:3

01.06.2023 Celý región

Zlín 31. mája (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky nestačili v druhom zápase Zlatej Európskej ligy na favorizované Česko a prehrali 1:3. Družstvo trénera Michala Mašeka sa najbližšie stretne 14. júna o 20.00 h v Nitre v odvete federálneho derby s Češkami. Do semifinále postúpi iba najlepší tím zo skupiny.

Zlatá Európska liga žien, B-skupina:

Česko – SLOVENSKO 3:1 (16, -22, 20, 11)
105 minút, rozhodovali: Vinaliev (Bul.), Marschner (ČR)

Slovenky dokázali uhrať vo svoj prospech iba druhý set. Zlomový bol priebeh tretieho setu, keď za vyrovnaného stavu 10:10 prebrali iniciatívu domáce hráčky, ktoré postupne odskočili až na rozdiel piatich bodov a ujali sa vedenia 2:1 na sety. Slovenky držali v štvrtom dejstve krok s Češkami iba do stavu 5:5, následne vypadli z herného rytmu, prehrali sedem bodov za sebou a v závere už nepriaznivý stav nedokázali zvrátiť.